ORTODONTI

Ortodonti, diş-çene-yüz bölgesiyle alakalı bozuklukların oluşmasını önlemek; mevcut bozukluklarn ilerlemesini durdurmak ve tedavi etmek; bununla birlikte iyi bir estetik ve fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma vb.) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

daha fazla...


PERIODONTOLOJI

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular ile iltihabi hastalıklar ve bunların tedavisiyle ilgilenen ana bilim dalıdır.

daha fazla...


PROTEZ

Beslenme tüm yaşam boyu devam eden en temel ihtiyacımızdır ve bu ihtiyacımızı yemek yiyerek, besinleri çiğneyerek sağlarız. Dişlerimiz çiğneme işlevinde büyük rol oynar.

daha fazla...


ORAL DIAGNOZ VE RADYOLOJI

Oral diagnoz, diş hekimliğinde ağız hastalıklarının ve ağızda belirti veren sistemik hastalıkların teşhisi ve tedavi planlamasını üstlenmiş ana bilim dalıdır.

daha fazla...


ENDODONTI - KANAL TEDAVISI

Endodonti, özellikle kök kanalı tedavilerinin gerçekleştirildiği ana bilim dalıdır.Endodontik tedavi denince genellikle akla kanal tedavisi gelir.

daha fazla...


İMPLANTOLOJI

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine onların işlev ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

daha fazla...


ESTETIK DIŞ HEKIMLIĞI

Amacı Diş çürüklerinin temizlenmesi ve oluşan boşluğun (kavite) yapay bir dolgu malzemesiyle doldurulmasıdır. Diş çürüğü günümüzde birden fazla sebebe bağlı olarak diş dokularında oluşan bir hastalık olarak tanımlanmaktadır.

daha fazla...


DOLGU VE KONSERVATIF DIŞ TEDAVISI

Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki yapay dişler ilk bakışta amatör bir göz tarafından bile hemen fark edilir. Bu nedenle estetik diş hekimliğinde, titiz bir hazırlık ve planlama evresi mutlaka gereklidir.

daha fazla...